27 mar. 2013

Sfat juridic: In ce conditii se poate face o noua cerere de stramutare in procesul civil?

Conform art. 146 din Noul Cod de procedura civila:

"(1) Strămutarea procesului nu poate fi cerută din nou, în afară de cazul în care noua cerere se întemeiază pe împrejurări necunoscute la data soluţionării cererii anterioare sau ivite după soluţionarea acesteia.
(2) Cererea de strămutare a cauzei introdusă cu nerespectarea prevederilor alin. (1) este inadmisibilă dacă pricina se află pe rolul aceleiaşi instanţe."
Promo Postare
Postarea Urmatoare